Institut Aleny Vitáskové

Institut Aleny Vitáskové

INSTITUT byl založen v srpnu 2017, jako pokračování práce jeho zakladatelky a předsedkyně Ing. Aleny Vitáskové, která více než čtyřicet let pracovala v plynárensko-energetickém sektoru ve významných manažerských pozicích firem i celoevropského významu. Několik let úspěšně v plynárenském sektoru podnikala a zasloužila se o liberalizaci plynárenského trhu v České republice. Byla spoluzakladatelkou několika energetických úspěšných firem. Obdržela celou řadu vyznamenání a uznání, jak za manažerskou činnost, tak charitu, které se věnovala po celou dobu svého pracovního angažmá. Obdržela Řád královny Elišky Přemyslovny.

"Nebojím se nekompromisně hájit zájmy této země a jejich občanů, stejně jako jejich základní práva a svobody."

- Ing. Alena Vitásková, 7. září 2017

https://www.institut-av.eu/

2. celorepublikové setkání signatářů manifestu IAV Praha 19.2.2020

Judikáty a kolize se zákony, křiví se nám právo

 19.10.2019 Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková za týden převezme státní vyznamenání od Miloše Zemana. Ještě před tím udělala ředitelkou svého soukromého institutu, za který s prezidentem vloni byla v Rusku, Nelu Liskovou. Konzulku samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě, který na návrh ministerstva zahraničí nedávno zrušil soud.

Vitáskové zároveň hrozí u soudu až deset let vězení za to, že v roce 2014 zaměstnala na ERÚ někdejší nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou. Dle obžaloby protizákonně.

"Nela Lisková má zájem o dění nejen v České republice, ale i ve světě. Nechce nečinně přihlížet bezpráví, které se děje. Porušování lidských práv kdekoliv na světě, Českou republiku nevyjímaje, je jedna z hlavních činností, kterou se Institut zabývá,". Ředitelkou Institutu Aleny Vitáskové se v polovině října stala Nela Lisková. Ta se v minulosti pasovala do role honorární konzulky samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě. Lisková se tak pokoušela reprezentovat stát vyhlášený povstalci na východě Ukrajiny, který neuznává žádná země na světě.

Konzulát ovšem nakonec na žádost českého ministerstva zahraničí zrušil soud, což v dubnu potvrdil olomoucký vrchní soud. Lisková se tedy přesunula na post ředitelky vloni zaregistrované "neziskovky" Vitáskové

Zrušený doněcký konzulát přitom není první počin Liskové. V roce 2016 založila také organizaci Národní domobrana, od které se ministerstvo obrany distancuje. Buduje ji společně s válečným veteránem Markem Obrtelem, který v roce 2014 demonstrativně vrátil vyznamenání za službu v armádě a NATO označil za teroristickou organizaci. A podobně se vyjadřuje i Lisková, která se zúčastňovala demonstrací proti EU a USA společně s antisemitou Adamem B. Bartošem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/alena-vitaskova-nela-liskova-donecky-konzulat.A181019_170313_domaci_lva

zobrazit více..
Loading...