Jaká bude zima?

Jaká bude zima?

Přestože vědci na začátku roku 2020 predikovali další historicky suchý rok, prohnal se "koronavir bez tělesné schránky" a nastal zásadní zvrat počasí. Počasí je naruby, v letních tocích teče více vody než na jaře.

Např. Jan Pokorný: Odlesněná krajina zbavená vegetace je dnes na velkých plochách České republiky natolik rozpálená sluncem, že se stoupající horký vzduch v horních vrstvách atmosféry spojuje s proudem ohřátého vzduchu a proudí z pevniny až nad moře. Právě těmito vzdušnými proudy naše krajina ztrácí mnoho vody. "Stejný jev zahubil už civilizace ve starověku. Tehdy se nepálilo uhlí ani ropa a nezvyšovalo se nijak významně množství CO2. Přesto se měnilo klima a krajina se lidskou činností změnila ve step a poušť.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/stromy-mohou-vratit-do-krajiny-vodu-a-tlumit-klimaticke-zmeny.A200722_095437_ln-zajimavosti_ape

Radim Tolasz (24.7.2020): V souvislosti s covidem létá méně letadel a méně se vyrábí. To je globální realita, která však není příčinou deštivého počasí. Čistší atmosféra propouští více slunečního záření a mělo by tedy být o dost tepleji než v předchozích rocích. V atmosféře je méně aerosolů, nemohou se tedy tvořit mraky a méně prší. Ještě nějaký nesmysl mám přinést do těchto konspirací? Raději ne, nechám si to až na 1. duben. 

https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/radimn-tolasz-studene-a-proprsene-leto?

25.5.2020 Sucho odhalilo koryta řek. Voda mizí už šestým rokem v řadě a někde jsou průtoky sotva desetinové. Nejpostiženější jsou Morava a Slezsko. "Na většině Moravy a Slezska letos spadla méně než polovina obvyklého množství srážek. Pod průměrem je ale i většina oblastí Čech," potvrdila. Sucho trápí zejména sever a východ Čech, Vysočinu a východní polovinu jižních Čech.

15.5.2020 V Česku je největší sucho za posledních 500 let. Ministerstvo zemědělství chce situaci řešit stavbou vodních nádrží, v pondělí proto navrhlo přidat na seznam míst, kde by mohly vzniknout, dalších 31 lokalit. 

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vlada-chce-resit-sucho-prehradami-jinde-na-svete-se-ale-vypo/r~f63c5284950611ea80e60cc47ab5f122/?

Předpověď tuhé zimy

  • Když budete pečlivě pozorovat, co se děje za dveřmi vašeho bytu nebo domu, leccos se dozvíte. Například když pavouci začnou tkát pavučiny přes sebe, znamená to, že v nadcházející zimě nás čekají trvalejší mrazy.
  • Jestliže mají na podzim zajíci a husy hustou srst a peří a jsou tuční, očekávejte, že zima bude tuhá.
  • Zajděte se podívat i do lesa. Víte o nějakém mraveništi ve vašem okolí? Navštivte ho. Pokud mravenci nosí do svého obydlí nezvykle hodně materiálu, tuhá zima nás nemine. Vidíte-li okolo i hodně žaludů, je to další náznak nadcházejících silných mrazů a dlouhé zimy.
  • Jakmile se začnou zvířata přesouvat na jižní stranu hor, nebo se zdržují poblíž lidských obydlí, rovněž očekávejte tuhou zimu.
  • Další znamení zimy, ve které se bude často teplota pohybovat hodně pod bodem mrazu, hledejte na zahradách. Vídáte-li kolem sebe nemálo vysokých krtinců, přijde tuhá zima.
  • Velkého množství sněhu se dočkáme, pokud se v říjnu objevují hodně často mlhy.
  • Občas se stane, že v listopadu kvetou stromy. Uvidíte-li toto v nadcházejícím měsíci, předpokládá se dlouhá zima.

Předpověď mírné zimy

  • Pokud je červenec a srpen stejně teplý, nebo je srpen dokonce teplejší, bude následovat mírná zima.
  • Rovněž sněží-li již v říjnu, předpokládá se měkká a mírná zima.
  • Mírnou zimu také značí nevelká úroda všech plodů a hub. 
  • Nejhorší je, když v říjnu spadne všechno listí. To pak následuje zima, ve které není nouze o srážky, ale teplota se nedostane pod nulu.

Sledujte oblohu

Příroda se ve svých odhadech většinou nemýlí. Na instinktivním chování závisí přežití celých stád, hejn, ale i lesů. Pokud na sledování zvířat a rostlin nemáte čas, dívejte se alespoň na nebe. Jakmile poletí pryč tažní ptáci, do čtrnácti dnů jsou tu mrazy. Dále čtěte: Nezabíjejte tento drobný hmyz. Ve vaší domácnosti je velice užitečný.

Příroda nám napovídá po celý rok

Přírodní znamení, díky kterým včas poznáte, zda bude hezky, nebo se naopak blíží bouřka, se vyplatí sledovat během celého roku. Zvířata přicházející změnu počasí vycítí, proto se řada lidových předpovědí řídí podle nich.

Déšť a bouřky

Vlaštovky přelétat nízko nad zemí. Jsou signálem, který znají i malé děti. Předpovídají tak pravděpodobný déšť.

Tento jev má zcela jednoduché vysvětlení. Nízký tlak přivádí níže k zemi mouchy a další drobný hmyz, který vlaštovky ve vzduchu loví. Může se ale stát, že nás před lijákem nestihnou varovat, protože už jsou dávno schované. Na rozdíl od lidí jej předpovídají neomylně.

Před deštěm také vylézají žížaly z půdy (nechtějí se nechat zatopit). Žáby zůstávají schované ve vodě a vrány se slétají k vodě. Motýli mizí z luk, před deštěm se v předstihu schovávají. Mlhy stoupají vzhůru z údolí. Těsně před bouřkou často celá příroda takřka zmlkne, ptáci přestanou zpívat. Hajní sasanky sklopí listy a drchničky rolní uzavřou kvítky.

Slunné dny

Když se slunce ráno probouzí pomalu, neznamená to, že dnes nebude mít slunce sílu. Naopak! Sluneční paprsky nás nejspíš budou těšit po velkou část dne. Přízemní noční či ranní mlha povalující se v údolích bývá také předzvěstí slunného dne. Zvláště na podzim jsou ranní mlhy časté. Také po noci vydatně svlažené rosou obvykle přichází pěkný den.

Jak předpovědět slunečno?

  • Vrány létají osamoceně a nekrákají
  • Rackové usedají na vodu
  • Skřivani létají nad poli vysoko
  • Žáby vylézají z vody
  • Mravenci vynášejí své kukly z mraveniště a rozlézají se kolem
  • Pavouci rozprostírají pavučiny nebo sedí uprostřed a číhají
  • Ryby plavou při hladině
  • Mraky plují od východu, jihovýchodu a severovýchodu

více

6.11.2020 Podle dosud známých přírodních ukazatelů by měla být letošní zima chladnější než ta loňská. Vypovídá o tom například chování zvěře v lesích, úroda plodů nebo srst a opeřenost zvířat.

  • Divoká zvěř stále migruje ve stádečkách po území celého kraje, a to ve všech nadmořských polohách. Pokud by se začala vyhýbat oblastem šest set metrů nad mořem a výš, tak by bylo v dohledu, že se v těchto polohách objeví sníh 
  • Ve vyšších polohách dosud zůstává i jelení zvěř. "Postupně sice schází dolů, ale pořád to není tak, abychom mohli říct, že budeme mít v listopadu pod sedmisetmetrovou nadmořskou výškou stálou sněhovou nadílku, sníh se ve středních polohách v listopadu sice objeví, ale dlouho se neudrží.
  • Jaká bude zima poznáme podle cibule a to, kolik má svrchních slupek. Pokud jich má hodně tak jako letos (2020), znamená to, že bude silnější zima. 
  • "Jeřabin, kaštanů a bukvic se letos urodilo opravdu hodně a to znamená, že letošní zima nebude rozhodně tak teplá jako ta loňská.
  • Nelze však očekávat ani arktickou nebo sibiřskou zimu, v územích pod šest set metrů nadmořské výšky nelze v prvních týdnech zimního období očekávat stálé zimní počasí.
  • Od prosince by se ale mohli lyžaři dočkat sněhu v Krušných horách a užívat si lyžařských radovánek tam. 
  • Minimálně od ledna by měla podle něj zima nabrat v oblastech nad sedm set metrů nad mořem stálý charakter. 
  • Například hustá srst koček, které žijí na dvoře, nebo domácích králíků v kotcích rovněž naznačuje, že zima bude silnější než vloni. "Slepice od kuřat jsou nádherně zapeřené drobným peřím. A také husy jsou krásně opeřené. Také divočáci a jeleni mají na sobě srst lepší než vloni.
  • Například myši nebo podobní parazité se ještě ve velkém množství nepřesunuli do krmných částí hospodářství a jejich stavení.  
  • https://www.novinky.cz/domaci/clanek/hunata-srst-zvere-hodne-sipku-letosni-zima-by-mela-byt-tuzsi-nez-lonska-40341364#<br>


Úvaha: smyslem informací není vyvolat strach u jedinců či společnosti, ale ukázat možnost, kterou může civilizace projít. Člověk se nemusí bát, cestu může hledat v poznání sebe a zklidnění, které mu umožní vnímat svůj vnitřní hlas, který nás propojí s vědomí (duchovní vývoj). Svou energii již nemusíme věnovat vnějšímu světu, kde probíhá souboj duality (pravda a lež, černá a bílá) a který odebírá energii a poznání (blokuje vývoj). Ale naopak energii dáváme tomu, co nás posouvá k vědomí. Stáváme se vědomím člověkem, který má otevřené srdce a je příkladem pro ostatní.

  • Tam, kde dávám svou energii (zájem), to podporuji a naopak, co nemá energii to zaniká

Fáze vývojového procesu DE LUCE: (vývojový proces svobodné vůle jedince): "tunelové vidění" (jsme v temnotě - slepá víra, závislost, ne-logika, strach), na konci tunelu se objevuje světlo - "černobílý svět" (černá a bílá, projevená dualita - rozum potlačuje víru, nezávislost, logika, překonám strach - porazím strach) a vycházím z tunelu, mám otevřené srdce a vnímám "barevný svět"(protože jsem zvýšil otevřením srdce svoje vibrace a dualita se transformuje v rezonanci) všemi smysly, který je vzájemně propojen do jednoty s vědomím (vědomý člověk přijímá a sdílí, vzájemně závislý, vědomí, dynamická rovnováha, je propojen rozum a víra ve vědomí a rodí se moudrost, přijímám strach, který je pomocník a je mou součástí). To je zjednodušené vyjádření cesty, jak se spojit se svým vědomím prostřednictví otevřeného srdce a zvýšením svých vibrací - dualita se transformuje v rezonanci lásky a duše dokončí svůj duchovní vývoj fyzickém těle a může ukončit cyklus inkarnací na planetě. Pochopením a realizací, kdy "nevěnuji pozornost" věcem a událostem kolem nás, které polarizují společnost i jedince (dualita), mám čas pro pochopení sebe. Energii, kterou jsem věnoval vnějšímu okolí, nyní používám pro poznání sebe ("vypnutím mysli" se zvyšují vibrace a mohu naslouchat vědomí - vnitřní hlasu) a na spojení se svým vědomím. Otevřením srdce zvyšuji svoje vibrace na úroveň lásky (odpoutal jsem se od závislostí, odpustil jsem všem křivdy, mám otevřené srdce - jsem vědomý člověk) a jednou za precesní rok přichází "solární záblesk lásky", který umožňuje hromadnou transformaci propojením vědomých jedinců a také vznik nového vývojového druhu člověka, který je základem pro vznik "barevné společnosti". Současně jsme již vstoupili do fáze, kdy vznikají s vědomou podporou populace "Digitální koncentrační tábory.

zobrazit více..
Loading...