Jiří Kuchař

Spisovatel, publicista, vydavatel (Regeerace) a jedním z našich největších znalců alternativní medicíny. Je autorem například knih Tanec s bohy, Hitlerova sbírka v Čechách, nebo spoluautorem knih Svět přírodních antibiotik, Hořká pravda o sladkém cukru a mnoha dalších.

Draslík:

všechny antibiotické rostliny, všechny antivirotické rostliny které toto umí (sodno-draselná pumpa) mají mimořádně vysoký obsah draslíku (sušené meruňky, sušené fíky, bílé fazole, ananas, pastinák, granátové jablko, máslová dýně, syrová červená řepa, avokádo, batáty atd.)
 
Princip sodno-draselné pumpy: Buňka má stěnu, zvenku do buňky něco proniká, abychom fungovali. Tato buňka je plná draslíku. Pokud ho máš dost, tak to do ní nemůže (např. viry), což tvrdí Milan Calábek. Pro dospělého člověka je denní dávka cca 3,5 g draslíku, to ně jsou třeba tři banány.
  • v jednom avokádu je cca 1g draslíku

Antibiotika a antivirotika:

Nová kniha (2020) Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni
  • černý bez
  • pampeliška (pampeliškový med)
  • borůvky a klikva
  • hořčice, brokolice, brusinka, cibule, citron, česnek medvědí, nebo třeba jablko, lichořeřišnice, majoránka, máta, mrkev, ovesné vločky, polníček

Hořčice (pravá francouzská nebo budyšínská) inhibuje jedy, které do sebe dostáváme v jídle

Paracelsus říkal, že všechno může být jedem i lékem zároveň, záleží jenom na množství

Paracelsus měl jednu zajímavost, doporučoval dát si jednou za 14 dní větší množství alkoholu. Možná bychom mohli říct lidově: jednou za 14 dní se ožrat

 

zobrazit více..
Loading...