KONJUNKCE JUPITER SATURN - 21.12.2020 ve Vodnáři

KONJUNKCE JUPITER SATURN - 21.12.2020 ve Vodnáři

"Konjunkce Jupiteru a Saturnu (královská konjunkce) se opakují přibližně každých 20 let, ale z důvodu odlišného sklonu jejich drah se planety promítají při svých periodických setkáních s různou úhlovou vzdáleností od sebe. Letošek je opravdu unikát, neboť naposledy úhlově takto blízko (jen 6 úhlových minut) byly planety v roce 1623."  21.12.2020 jde o mutační konjunkci (mění se element vody na vzduch, je nestabilní a stále v pohybu), kdy se mění pohled a paradigma jedinců i celé společnosti.

 • Konjunkce těchto dvou planet je rovněž astronomy považována za pravděpodobný původ Betlémské hvězdy v roce 7 př. n. l. (konjunkce Saturnu a Jupitera  v Rybách ve dnech 29.5., 30.9. a 5.12.Saturn je považován za "hvězdu Židů", Jupiter za tu královskou, obě planety se tehdy nacházely blízko sebe v židovském souhvězdí Ryb a nabídly hned tři konjunkce za sebou. 
 • Ještě bližší setkání bylo 4. března 1226. Tehdy v březnu se setkaly planety na úhlovou vzdálenost 1,8 úhlové minuty, čili ještě třikrát blíže. 
 • Podobná událost "Velké konjunkce" jako letos nastane příště až 15. března 2080, kdy bude setkání obou planetárních obrů pouze o malinko těsnější než letos. "Až 24. srpna 2417 bude přiblížení větší než letos, zhruba 5 úhlových minut.
 • Konjunkce znamená střídání vlády mezi současným králem (Saturn) a korunním princem (Jupiter). Může to být např. odchod Angely Merkelové (stará Evropa) a na její pozici nastupuje Emanuela Macrona (nová Evropa).
 • Tzv. Betlémská hvězda (při narození Ježíše) mohla být konjunkcí Saturnu a Jupiteru v roce 7 př. n. l. (konjunkce Saturnu a Jupitera v Rybách ve dnech 29.5., 30.9. a 5.12.). 
 • Díky této konjunkci se přestávají děje odehrávat v zemi (zemská znamení), a začínají se odehrávat ve vzduchu (vzdušná znamení).
 • V den konjunkce je také zimní slunovrat, kdy je nejkratší den (Světlo) a nejdelší noc (TMA).

Konjunkce je nositelem změn v náboženství a politice - konjunkce je "mutační" (nestabilní a stále v pohybu), protože mění element (voda na vzduch). Proto tu máme vzdušnou nemoc COVID, který mutuje.

Změnou jednotlivců je možná změna paradigmatu globální společnosti, konec Věku Ryb - duality (zakončený trojitou konjunkcí Mars, Saturn, Jupiter) a počátek věku Vodnáře.

Uran byl objeven 1781, v astrologii je Uran archetyp, který mluví o změnách a originalitě, rebel, je spojen s revolucemi a zemětřesením, tsunami, ničí stará schémata myšlení a života, překonané modely vztahů, aby se udělalo místo novým nápadům, vizím a perspektivám.

 • Vyhledává svobodu a nezávislost, je originální, netoleruje pravidla nastavenými jinými.
 • Uran je planetou, která znamená změnu.

Jupiter (guru, učitel) - zvětšuje oplodňuje (i to negativní) a zasadí semínka, (oheň) v roce 2020 reprezentuje jiskru (kámen o kámen - křesání), při křesaní se objevuje jiskra a ta obnovuje život (vykřesávané světlo poznání, jiskra mezi mužem a ženou znamená nový život).

 • Jupiter není pouze nositel slávy, peněz a štěstí, Jupiter expanduje vše to, co na své cestě najde.

Tranzit Jupitera ve Vodnáři v roce 2021: Jupiter (oheň) a Vodnář (vzduch, Uran) jsou velmi kompatibilní energie, může způsobit příval novinek pro všechny, tyto planety budou konstantou pro rok 2021 (velmi vitální, radostná, neočekávaná, osvětlující a energie s vysokými obrátkami). Mezi ohněm a vzduchem je instinktivní soulad, živá a stimulující výměna energie.

 • Nabídne nové příležitosti v oblasti života.

Saturn (planeta, která měří úroveň naší evoluce, zastupuje vyšší osud - karmu, Saturn je pán karmy, symbolizuje něco, co je mimo naši vědomou vůli) procházející přes Slunce znamená krizi nebo přeprogramování vlastního života podle data narození jedinců.

 • Saturn může znamenat probuzení do vyšších nebo jiným dimenzím oproti těm dosud prožívaným, nebo naopak temnotu pro ty, kteří ztratili z dohledu účel této pozemské zkušenosti.
 • Saturn je vyobrazován ve starých textech jako kostra s kosou (Pohádka Dařbuján a Pandrhola), odsekává staré větve, aby umožnil novým poupatům se rozvinout a kvést. 
 • Saturn nespěchá, je to bůh času Chronos a pán karmy, to co nemůžeme realizovat v tomto životě nám bude nabídnuto znovu v jiných formách později, ale podstata se nezmění.
 • Strach je negativním vyjádřením saturnské energie, které má také pozitivní aspekty: spolehlivost, zodpovědnost, konkrétnost, disciplína, velká pracovní schopnost a schopnost zvládat velkou námahu.

Co může znamenat tato konjunkce a nástup nového věku Vodnáře v současné realitě?

Konjunkce znamená střídání vlády mezi současným králem (Saturn - např. USA, demokracie) a korunním princem (Jupiter - např. Čína, kontrolovaná společnost). Změna zaběhnutých modelů, systémů, schémat našeho myšlení a způsobů konání, změna hodnotových systému. Může to znamenat celosvětové změny nebo pády vlád a prezidentů. To co bylo v lednu 2020 byla pouze příprava, počátek procesu v tomto desetiletí.

Díky této konjunkci se přestávají děje odehrávat v zemi (zemitá znamení) a začínají se odehrávat ve vzduchu (vzdušná znamení) a tím se kompletně přesouvá energie ze starého pohledu (po období věku Ryb - duality, hmotný svět) do nového (věku Vodnáře, duchovní svět - jednota) - zásadní změna paradigmatu.

 • Současná vládní strana ANO může být vystřídána novou vládní stranou (Piráti) - podobné děje se mohou odehrávat na celém světě (vlády, prezidenti).
 • Důležitý mezník pro demokracii je 6.1.2021
 • Konec spalovacích motorů (2030 - 2040), konec ropy a fosilních paliv a nástup elektromobilů a aut na vodík.
 • Nástup malé doby ledové Modern minimum 2030 - 2040.
 • Konec Angely Merkelové (stará Evropa) a na její pozici nastoupí Emanuela Macrona (nová Evropa).
 • Konec uhelných elektráren a nástup obnovitelných zdrojů.
 • Konec papírových peněz a nástup digitálních měn a kryptoměn (Pád světového měnového systému).
 • Místo lidí nás budou řídit a ovládat roboti a UI (současné vlády nahradí globální digitální diktátor). Digitální chatbot, reinkarnovaný člověk.
 • Konec kapitalismu a nástup Technokracie (DKT, Imperialismus) - digitální ekonomiky, kde většina zboží a služeb bude mít nemateriální podobu.
 • Konec vlády židů (peněz) a jejich náboženství, vznik nového nebo nových náboženství.
 • Kompletně se přesouvá energie ze starého pohledu (hmotný svět, peníze) do nového (duchovní svět, intelektuální, komunikační, technologický a vzdělanostní věk). 
 • Končí osobní vlastnictví a NASTÁVÁ DOBA SDÍLENÍ (aut, kol, chat, domů, kanceláří atd.).
 • Přestáváme žít reálný život a přesouváme se do virtuálního prostředí (Virtuální realita, virtuální vztahy, virtuální identita, dovolená, sporty atd.).
 • Lidskou práci postupně nahradí roboti a část populace bude mít více úvazků, nebo bude pobírat např. Základní nepodmíněný příjem, opět se vracíme k Neofeudalismusu.
 • Pracovník přestává chodit do práce a práce přichází k němu domů (Home office).
 • Konec globalizace a nástup lokalizace.
 • Světové dění (obchod, spotřeba, technologie atd.) se přesouvá z Euro-atlantického prostoru do Asijského prostoru (smlouvu o volném obchodu RCEP v polovině listopadu 2020 podepsalo 15 asijských zemí, například Čína, Japonsko, Austrálie, Jižní Korea či Vietnam, pokrývá více než dvě miliardy lidí a zhruba třetinu světové ekonomiky). Euro-atlantický prostor je více zasažen epidemií koronaviru a díky tomu budou ekonomiky, zdravotní a sociální systémy v tomto prostoru více zasaženy.
 • Koncentrace populace do měst (vysávání venkova) se urychluje a dále se zvětšuje rozdíl mezi městem a venkovem, města se stávají více zranitelná.
 • Transformace Homo sapiens na novou úroveň HOMO Aquarius, pokud se tento proces nepodaří tak v Homo technologicus.

Připomínka Betlémské hvězdy (Konjunkce Jupiteru a Saturnu)

Aktuální prosincový úkaz je v jistém smyslu i připomínka Betlémské hvězdy. Podle Horálka již víme, že kometa to opravdu nebyla, tu nám do vánoční "mytologie" vtiskl až italský malíř Giotto di Bondone ve 14. století.

"Největšími kandidáty na původ Betlémské hvězdy jsou podle teorií supernova v únoru roku 4 před naším letopočtem a z hlediska Herodova skonu právě série konjunkcí Jupiteru se Saturnem roku 7 př. n. l. - tehdy se setkaly na vzdálenost jednoho stupně. Tato série konjunkcí byla velmi vzácná, neboť Jupiter a Saturn se díky perspektivě jevily po celý rok velmi blízko sebe, navíc v souhvězdí Ryb. Ryby jsou souhvězdím Židů, Saturn židovskou 'hvězdou' a Jupiter zase královskou. Matouš popisuje Betlémskou hvězdu jako 'jeho hvězdu na východě', což krásně této symbolice nahrává. Obě planety jsou velmi jasné, zejména Jupiter. Letošní konjunkce se sice neodehrává v souhvězdí Ryb a není nad východem, ale nad jihozápadem, ovšem bude rovněž prakticky na Vánoce.

Smrt krále Judeje Heroda Velikého je zaznamenána jako událost mezi zatměním Měsíce a oslavou židovského svátku Pesach. Takové se ale nabízejí hned tři, a to v letech 5, 4 a 1 před naším letopočtem. "S ohledem na to, že rok před smrtí nechal Herodes vyvraždit chlapce ve věku 2 a méně, pak se Ježíš musel narodit mezi lety 7 až 2 př. n. l. Pak už stačí hledat nejvýraznější jevy v tomto okénku, a tam se nabízí ony konjunkce a supernova,".

Pro úplnost je třeba dodat, že příběh o vraždění neviňátek se vyskytuje pouze v Matoušově evangeliu a událost není považována za historicky prokázanou. Hledání Ježíšova data narození dále komplikuje Lukášovo evangelium, které je dává do souvislosti se sčítáním lidu v Judeji pod vedením římského místodržitele Quirinia. To ale proběhlo až v roce 6 n. l.. 

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/mimoradne-predvanocni-setkani-jupiteru-a-saturnu-bliz-si-byly-naposledy-roku-1226-40343138#<br>

Podle Richarda Stříbného se ježíš narodil v 29. dubna roku 7 př.n.l. (tehdy byla konjunkce Saturnu a Jupiteru).

Zprávy z tisku:

14.12.2020 Internetové služby Googlu nefungují. Výpadek, který se dotýká miliard uživatelů po celém světě, začal před jednou hodinou odpoledne a firma k němu zatím nevydala žádné stanovisko. S půlhodinovým zpožděním začal informace o nedostupnosti služeb hlásit alespoň monitorovací nástroj Google Workspace Status Dashboard.

Google poskytuje vedle bezplatných služeb jako je Gmail nebo Youtube také placené nástroje používané v milionech firem (včetně Economie), které mají u Googlu své pracovní e-maily i dokumenty. Miliony lidí zavřené doma pak aktuálně nemají přístup k obsahu na Youtube nebo v herní službě Stadia, která díky spojení s novou hrou Cyberpunk získala na popularitě.

Kromě softwarových služeb se výpadek dotýká také hardwaru. Omezené jsou například chytré funkce termostatů Nest a komunikace mezi různými systémy prostřednictvím Google Asistenta. Výpadek Googlu ovlivnil také další služby a aplikace, které využívají Google Services například pro ověření identity uživatelů. Problémy má například jedna z nejpopulárnějších mobilních her, Pokémon Go.

Google po téměř hodinovém výpadku začal služby obnovovat. Například bezplatný Gmail načte webovou stránku a stávající zprávy, hlásí ale problémy s přístupem ke kontaktům. Firemní e-mail v rámci G Suite hlásí stále "dočasnou chybu" při pokusu o načtení stránky.

Proti výpadkům tohoto typu se navíc uživatelé nemohou efektivně bránit. Firmy například mají zálohované připojení k internetu, ale pokud využívají cloudové služby, spoléhají na to, že jejich provoz má zabezpečený poskytovatel, například tím, že svoje služby poskytuje z několika různých míst/datových center najednou. Když potom selžou všechny zálohy, nedá se nic dělat, jen čekat. Ukazuje se však, že není od věci mít kromě e-mailu u Googlu ve firmě nebo týmu ještě jeden komunikační nástroj jiného poskytovatele - v případě redakce IHNEDu jde například o Slack, který nedávno koupila společnost Salesforce.

https://tech.ihned.cz/internet/c1-66858140-gmail-ani-youtube-google-ma-zasadni-vypadek-sluzeb-ktery-se-tyka-i-firemnich-zakazniku

Podle serveru downdetector.com, který detekuje výpadky jednotlivých serverů, uživatelé hlásí napříč Evropou problémy již od 12:30. V následujících desítkách minut pak začaly přibývat ohlasy nespokojených uživatelů, kterých se výpadek dotkl.

Nejvíce hlášení pochází ze střední Evropy, někteří uživatelé ale hlásí výpadky také v Asii, Austrálii a v USA. Velký výpadek serverů postihl v minulém týdnu také Facebook, kvůli tomu lidé z různých koutů světa nemohli využívat několik hodin aplikaci Messenger.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/google-postihl-velky-vypadek-nefunguje-ani-youtube-40345166#<br>

13.12.2020 Nebeské představení v noci na pondělí: Geminidy vrcholí jako předvoj Betlémské hvězdy. Každoroční a již aktivní meteorický roj Geminidy má ideální podmínky na pozorování. Čas jeho maxima vychází na 14. prosince v 1:50 SEČ, koukat se tedy vyplatí hlavně v noci z neděle na pondělí, konkrétně mezi půlnocí a 4. hodinou ranní. Jev doplňuje konjunkce Jupiteru a Saturnu, tato "Betlémské hvězda" se naposledy objevila roku 1623 a znovu se ukáže až v roce 2080.

Podobná konjunkce těchto dvou planet je rovněž astronomy považována za pravděpodobný původ Betlémské hvězdy v roce 7 př. n. l. Saturn je považován za "hvězdu Židů", Jupiter za tu královskou, obě planety se tehdy nacházely blízko sebe v židovském souhvězdí Ryb a nabídly hned tři konjunkce za sebou. 

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/nebeske-predstaveni-v-noci-na-pondeli-geminidy-vrcholi-jako-predvoj-betlemske-hvezdy-40345018#<br>

28.11.2020 Před Vánoci vyjde betlémská hvězda. Po 397 letech! Tři dny před Štědrým večerem můžeme očekávat mimořádnou událost: velkou konjunkci dvou planetárních gigantů - Jupiteru a Saturnu, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Obě planety se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. V pět hodin odpoledne je bude dělit pouhých šest úhlových minut, což je vzdálenost, která se rovná pětině průměru měsíčního úplňku.

 • tak velkou konjunkci obou planet (a jejich měsíců) mohli pozemšťané vidět naposledy 16. července 1623. A obdobnou podívanou zažije až příští generace, a to 15. března 2080.
 • dnes už víme, že žádná výrazná kometa nad Betlémem v letech kolem Kristova narození neletěla. Vysvětlením může být supernova, tedy výbuch vyhasínající hvězdy. Jenže ani o ní v kronikách či ve vesmíru v té době záznam není. 
 • Třetím a nejpravděpodobnějším vysvětlením betlémské hvězdy je konjunkce, tedy sestavení několika nebeských těles v jedné linii. A právě konjunkce dvou planet, Jupiteru a Saturnu, nastala v roce 7 před Kristem. 

https://nedd.tiscali.cz/pred-vanoci-vyjde-betlemska-hvezda-po-397-letech-500451?<br>

zobrazit více..
Loading...