Močová inkontinence

Nechtěný únik moči (Močová inkontinence) je tabuizované onemocněné, které postihuje více jak 10% obyvatelstva (těhotné, ženy, osoby s nadváhou, sportovce, muže s prostatou atd.) z toho je asi 15% seniorů. Do této skupiny onemocnění patří také urgentní močení, časté nucené a noční močení, ale také urgentní inkontinence s nechtěným únikem moči.

  • stresová (námahová) inkontinence (zejména u žen), dochází kvůli oslabení svalů pánevního dna - nejčastěji v těhotenství a bezprostředně po porodu, kdy dojde k rozestoupením břišních svalů - Diastáza (Correct Body System, tupler technika, Kegelovy cviky - rytmické zatínání a uvolňování svalstva pánevního dna)
  • urgentní inkontinence, pociťujeme nucení k močení již při malém množství moči v měchýři (aplikuje se  farmakoterapie)
  • nykturie neboli noční močení, objevuje u dospělých a seniorů, kteří v dětství trpěli nočním pomočováním

Distázu mohou mít i muži, například kvůli nesprávnému namáhání při cvičení a drastickém posilování břišních svalů jako jsou sklapovačky a podobně. Důvodem též může být prudké zvýšení hmotnosti.

  • vhodnými cviky jsou zatahování bříška v lehu na břiše nebo cvik zvaný kočičí hřbet

Prevence úniku moči:

  • posilování pánevního dna a svěračů, ale také svaly břišní, zádové, hýžďové a stehenní
  • pravidelný pohyb
  • fyzioterapie
  • optimální hmotnost přiměřená věku

Bylinky prospívající při inkontinenci:

Upozornění: níže uvedené informace (připisované vlastnosti bylinek či rostlin ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit) nejsou schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU a nelze tyto účinky považovat za schválené lékařské účinky, jde tedy o neschválené nepotvrzené tvrzení, přestože byly převzaty z "odborné literatury" (např. Janča, Zentrich, Váňa, E. Havelka, W.D. Storch, Alena Hamplová atd.) či informačního a vyhledávacího portálu seznam.cz. Provozovatel stránek AWAshop.cz upozorňuje, že nezodpovídá za špatné vyložení uvedených informací.

zobrazit více..
Loading...