Mumie

Mumie

  • Xin Zhui alias Lady Dai  
  • Tisulská princezna 

14.1.2021 Ötzi nebo Tutanchamon jsou oproti Lady Dai úplní žabaři. Zemřela před více než 2000 lety a stále vypadá, že jen před chvílí zavřela oči. Tento fakt z ní učinil jednu z nejzachovalejších mumií světa. Kým byla Lady Dai za svého života?

Xin Zhui alias Lady Dai byla čínská markýza a manželka Li Canga, který zastával významný post v království Changsha před více než 2000 lety. Její hrobka byla objevena v roce 1971, a to spolu se stovkami cenných dokumentů a artefaktů, což umožnilo uspořádat unikátní mezinárodní výstavu. Ač nikdy netrpěla hmotnou nouzí, musela se vypořádat s nejednou vážnou nemocí. Když šli ten den čínští dělníci do práce, určitě nikoho z nich nenapadlo, co se jim podaří objevit. Během kopání základů na protiletecký kryt narazili na starověkou hrobku. Kromě Lady Dai v ní byl i její manžel a syn. Zatímco obě mužské mrtvoly poznamenal zub času, Lady Dai, zabalená ve dvaceti vrstvách látky, vypadala, jako by se měla každou chvíli probudit. Její tělo bylo na dotek hebké a měkké.

Když se nálezu ujali vědci, záhy zjistili, že jde o jednu z nejlépe dochovaných mumií objevených ve dvacátém století. Je to až k neuvěření, ale i po více než dvou tisícovkách let má zachovalé svalstvo, tudíž lze ohýbat jejími končetinami. I orgány a žíly na tom byly podobně dobře, dokonce se v nich zachovalo malé množství krve. Vydržely také řasy či chloupky v nose.

Lady Dai byla pohřbena po vzoru starých Egypťanů. Jinými slovy se vší parádou. Její výbava čítala přes tisíc různých předmětů. Od velmi kvalitního, hedvábného oblečení přes kosmetiku až po hudební nástroje. Přece jen milovala hudbu, v záhrobí by jí tak určitě chyběla.

Záhadou však i nadále zůstává složení konzervačního přípravku. Co do něj staří Číňané přidávali, že dokázal tělo tak dlouho uchovat? Vědcům se podařilo identifikovat pouze hořčík, který byl v konzervantu zastoupen ve větším množství.

https://www.lifee.cz/historie-a-tajemno/tajemstvi-mumie-lady-dai-i-po-2000-letech-vypada-jako-by-se-mela-kazdou-chvili-probudit_177893.html 

Tisulská princezna? Je jedním z důkazů o tom, země je navštěvována z jiných realit, které k nám teprve přijdou. Tento archeologický nález je datován před 900 miliony roků (jde o časový posun z budoucnosti - cestování v čase). Ve skutečnosti to byl přílet skupiny bytostí z doby, kterou my ještě neznáme, měli zde problémy a tato žena zde zemřela a nemohla se vrátit zpět s touto expedicí a této schránce čeká na to, až si ji zde její civilizace vyzvedne. Je ve skutečnosti mnohem před námi.  (Jiří Lexa 11.1.2021) 

POZNÁMKA: V uhelném dole u vesničky Ržavčiku (55.6934939N, 88.2766642E, Kemerovská oblast, RF) byl v září roku 1969 objeven starověký sarkofág, ve němž byla uložena mladá žena evropského vzhledu. Ačkoli ležela v hloubce 70 m pod dvacetimetrovou vrstvou uhlí - stáří nálezu se uvádělo ve stovkách milionů let!

zobrazit více..
Loading...