Nové nádraží Brno

Nové nádraží a další stavby v Brně

Největší investice v dějinách Brna. Nové nádraží s celou čtvrtí za 50 miliard a bude i metro

Výluka hlavního nádraží potrvá do konce roku 2019, Dolním nádražím, které bylo původně nákladní, tak denně projde až 18 tisíc cestujících.

Brněnský okruh:

13.6.2021 Městský okruh v Brně povyroste. Odstartují práce na Tomkově náměstí. Podle Mátla v souvislosti se zahájením prací nastanou v oblasti dopravní omezení, která lze očekávat již od začátku července. První komplikace přijdou zřejmě od středy 7. července.

"Od tohoto dne nebude možné vjet z ulice Dukelská na Tomkovo náměstí, podobně ani z druhé strany z Valchařské. Do Dukelské ani do Valchařské nebude možné z Tomkova náměstí odbočit. Do konce července bude přes Tomkovo náměstí mezi Dukelskou a Valchařskou projíždět tramvaj, od srpna ji vystřídá náhradní autobusová doprava," informoval na Facebooku starosta městské části Brno-sever Martin Maleček (STAN).

Zároveň se projednávají objízdné trasy. V okolí maloměřického náměstí a Husovických tunelů, které dlouhodobě patří mezi komplikovaná místa, kde se tvoří zvláště ve špičkách kolony, tak doprava ještě zhoustne. Dá se předpokládat, že hlavní objížďky povedou ulicemi Valchařská či Zábrdovická, které v minulých letech město rekonstruovalo i právě kvůli budoucí výstavbě okruhu. 

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/doprava/21304-mestsky-okruh-v-brne-povyroste-odstaruji-prace-na-tomkove-namesti.html

12.2.2021 Moravská metropole pokročila v projektu výstavby Velkého městského okruhu (VMO). Stěžejní dopravní stavba se letos zahájí v části Tomkovo náměstí a Rokytova. Práce pokračují také v Žábovřeské ulici, kde se chystá ražba tramvajového tunelu ve skále.

Brno udělalo důležitý krok k výstavbě další části městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Magistrát se předběžně dohodl s TJ Sokol Husovice, který v místě plánové stavby vlastní sportoviště, na majetkoprávních podmínkách. Město získá od tělovýchovné jednoty dvě parcely potřebné k výstavbě rampy. Na oplátku sokolům poskytne dotaci na sportovní halu a rekonstrukci areálu.

"Stavbou VMO a rampou Nová Dukelská budou trvale dotčeny pozemky, které jsou ve výlučném vlastnictví TJ Sokol. Účelem memoranda je tak zejména vymezení očekávání obou stran a základních principů majetkoprávního vypořádání. Chceme najít shodu mezi zájmy města, které v tomto případě představují budování velkého městského okruhu a rampy Nová Dukelská, a zájmy TJ Sokol, který usiluje o vybudování nové haly a rozvoj svých sportovišť, jenž by mohl být ztrátou pozemků negativně ovlivněn," popsala brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Silničáři v Brně pokračují rovněž s rozšiřováním VMO v úseku Žabovřeská, kde se chystá ražba tramvajového tunelu ve skále pod Wilsonovým lesem. Tento týden stavaři uskutečnili zkušební odstřel, čímž symbolicky přešli do další fáze stavby. Kompletně hotovo v Žabovřeské ulici, kde dojde k rozšíření silničních pruhů, čímž zmizí pověstný dopravní špunt, má být do roku 2024. Celkové náklady činí něco přes dvě miliardy korun. 

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/doprava/20048-brno-je-o-neco-dalsi-casti-mestskeho-okruhu.html?

Od Tomkova náměstí směrem k židenickým kasárnám, na horizontu Vinohrady

zobrazit více..
Loading...