NFT, emotivní investice (non-fungible tokens, tokeny)

NFT, emotivní investice (non-fungible tokens, tokeny)

NFT označují zpravidla digitální díla, ke kterým může být přiřazen konkrétní majitel. Jinými slovy, veřejně se zapíše, že právě vy vlastníte tento gif, tento tweet nebo toto video. Kupujete si vlastně zápis v blockchainu, v tom novém "internetu", který nastartoval bitcoin

Proč si kupovat digitální kousky, které lze snadno okopírovat nebo třeba úplně smazat? "Je to trochu spekulace, trochu status, trochu předvádění se, že na to máte. S NFT vlastně sázíte na to, že za 20 let, kdy se lidstvo pravděpodobně ještě více přesune do onlinu, budou mít tato digitální díla ještě vyšší hodnotu. 

  • Je potřeba si ale uvědomit, že už dnes je hodně lidí, kteří tráví život v onlinu. A pro ně může být důležitější vlastnit předměty v online světě než luxusní kabelku v offline světě.

16.3.2021 Blíží se další kryptobublina. Tweety se prodávají za miliony. NFT jsou emotivní investice. Před pár lety jsem o nich četl poprvé a říkal jsem si, že to je strašná blbost. Dnes o nich ví celý svět a stojí miliony dolarů. Pro mladou generaci jsou transakce v online světě běžné. Svět financí, umění a kryptotechnologií se propojil v novém trendu. Zájem o NFT (non-fungible tokens, česky nezaměnitelné tokeny) poslední dny exploduje - tento týden byl jako NFT vydražen první tweet zakladatele Twitteru Jacka Dorseyho za 2,9 milionu dolarů. Vůbec nejdražším NFT se nedávno stala digitální koláž od umělce s přezdívkou Beeple, kterou aukční síť Christie's prodala za 69,3 milionu dolarů.

Proč si kupovat digitální kousky, které lze snadno okopírovat nebo třeba úplně smazat? "Je to trochu spekulace, trochu status, trochu předvádění se, že na to máte. S NFT vlastně sázíte na to, že za 20 let, kdy se lidstvo pravděpodobně ještě více přesune do onlinu, budou mít tato digitální díla ještě vyšší hodnotu. Můžete si říct 'proboha, proč by někdo něco takového dělal', je potřeba si ale uvědomit, že už dnes je hodně lidí, kteří tráví život v onlinu. A pro ně může být důležitější vlastnit předměty v online světě než luxusní kabelku v offline světě. 

O co vlastně jde a co mají nezaměnitelné tokeny společného s bitcoiny?

"NFT označují zpravidla digitální díla, ke kterým může být přiřazen konkrétní majitel. Jinými slovy, veřejně se zapíše, že právě vy vlastníte tento gif, tento tweet nebo toto video. Kupujete si vlastně zápis v blockchainu, v tom novém "internetu", který nastartoval bitcoin.

NFT jsou do velké míry "přehypovaná" investiční bublina. "Devadesát procent NFT, za které dnes lidé utrácí, splaskne. Ale existuje procento, možná spíš promile, které si udrží hodnotu. Věci, které jsou limitní, které byly úplně na začátku celého trendu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blizi-se-dalsi-kryptobublina-nektere-tokeny-ale-svou-hodnotu-udrzi-rika-mara-148533# 

zobrazit více..
Loading...