Přírodní postřiky na rostliny

Přírodní postřiky na rostliny

Přeslička rolní

Přeslička rolní obsahuje kyselinu křemičitou, ta působí jako odolný štít proti infekcím, rzi, černým skvrnám na růžích, monilióze, kadeřavosti broskvoní a běžným plísním. Konkrétně lze postřik z přesličky použít proti strupovitosti jabloní, padlí jabloňové, padlí révové a padlí okurkové. Působí také proti chorobám způsobujících vadnutí okurek a padání klíčních rostlin. Pomůže vám i na alternariovou skvrnitost a septoriovou skvrnitost rajčat.

  • Postřik používejte preventivně a pravidelně. Nejlepší období je jaro a léto. Tedy tehdy, kdy rostliny ohrožují plísňové infekce. Ovocné stromy ošetřujte na počátku tvorby pupenů do opadu květu. Okurky stříkejte od fáze 9 hlavních listů do fáze 9 vedlejších šlahounů. Na rajčata roztok aplikujte, jakmile začnou kvést. V případě akutního ošetření stříkejte rostliny a ovocné stromy 3 dny po sobě.
  • Na kvalitní roztok budete potřebovat 1 kg čerstvých nebo 150 g sušených bylin a 10 litrů vody. Přesličky do vody ponořte a nechte louhovat 24 hodin. Následující den vodu přiveďte k varu a půl hodiny ji na mírném plameni vařte. Po vychladnutí vývar sceďte.
  • Jakmile si naplánujete postřik rostlin, vývar nařeďte vodou v poměru 1:5. Nespotřebovaný vám vydrží v lednici cca týden.
  • https://www.ireceptar.cz/zahrada/plisne-rostlin-preslicka-30000628.html?
zobrazit více..
Loading...