Slunovrat a rovnodennost

Slunovrat a rovnodennost

Během rovnodennosti nesměřuje osa Země k Slunci ani od něj, což znamená, že severní a jižní polokoule přijímají stejné množství slunečního světla. Jinými slovy, den a noc jsou stejně dlouhé. 

  • Rovnodennost (ležatá osmička - dynamická rovnováha)
  • Před úsvitem je největší tma - vstup do jarní rovnodennosti

Planeta dýchá, pulsuje a nasává vodu v průběhu precesního roku, kterou následně vypustí a dojde k potopě světa (pokaždé v polovině precesního cyklu v den rovnodennosti, jednou za 13 000 roků, dojde k apokalypse - potopě). Voda nad a pod zemí (symbol Vodnáře) cyklicky pulsuje a řídí ji cyklický kyvadlový proces (mezi souhvězdím Draka a Orionu) v průběhu precese. Nyní se voda z oceánů ztrácí, jako před Tsunami a následně dojde k jejím zmnožení (Viktor Schauberger). Minerál, který akumuluje vodu pod povrchem se jmenuje Ringwoodit - v přechodové zóně pláště v hloubce 410 do 660 km je jeden až třikrát ekvivalent vody ve světě. Tento proces je provázán se "solární zábleskem" a transformací člověka (Vědomý člověk), který dokáže cyklické potopy světa harmonizovat, protože se propojí s kosmickým vědomím. Další faktorem, který je propojen s tím to procesem jsou vulkány a živly.

Transformací člověka ve vědomého člověka se startuje vlna "solárního záblesku", která v globálním měřítku nabíhá počátkem podzimní rovnodennosti (22. září 2020 v 15:31). 

9.4.2020 Během jarní rovnodennosti vědci zaznamenali něco, co nazvali "výrazný astronomický okamžik se sluncem", s východem Slunce se 19. března podle egyptského ministerstva památek objevilo slunce na rameni sfingy, tedy sochy napůl muže a napůl lva. K tomuto jevu dochází podle ministerstva jen dvakrát ročně, během jara v březnu a pádu rovnodennosti v září. Sfinga je také strategicky umístěna pro letní slunovrat v červnu, kdy slunce zapadá mezi pyramidami faraonů Khufu a Khafre. Pozice Sfingy (Věk Lvaběhem rovnodennosti a letního slunovratu naznačuje, že staří Egypťané pro sochu její umístění vybrali záměrně. Tento jev dokazuje, že archeologové se mýlili, když tvrdili, že starověcí Egypťané našli náhodou skálu a proměnili ji v sochu.

https://veda.instory.cz/1112-rovnodennost-odhaluje-tajemstvi-egyptske-ikonicke-sfingy.html?

20.3.2020 V pátek ráno (20.3.2020) byla jarní rovnodennost, okamžik, kdy den a noc dosahuje stejné délky. Planety Mars, Jupiter, Saturn a Měsíc se na jihovýchodním nebi objevily velmi blízko u sebe a vytvořily nejbližší březnovou rovnodennost za posledních 124 let.

Astronomické prameny se liší od meteorologických, podle kterých začalo jaro už 1. března. Podle Bloomera rovnodennosti označují situaci, kdy den a noc mají přesně stejnou délku. Bohužel to ve skutečnosti není pravda, ale směrem k letním měsícům jsou dny delší a noci kratší. https://techfocus.cz/veda-vesmir/1935-planety-vytvorily-nejblizsi-jarni-rovnodennost-za-poslednich-124-let.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null  

Názory Jany Radové (21.3.2020)

Tato 4 dny jsou nejdůležitější dny v roce (silnější energetické toky mezi nebem a zemí) a potom vždy docházelo po dobu 3 dní ke zklidnění, jde o neustálý koloběh (pravidelné cykly), který probíhá na všech úrovních.

  • 2 rovnodennosti s bodem zlomu, jsme uprostřed nádechu a výdechu (světlo a tma je v rovnováze) - rovnováha
  • 2 slunovraty s bodem obratu (nádechy a výdechy) - extrémy, vrcholy (žena vládne tmě a muž vládne dnu)
  • ležatá osmička je dynamická rovnováha a je v ní vyjádřena rovnodennost a slunovraty

Nejdůležitější den v roce je zimní slunovrat (období smrti, zima, většina dne je tma) - začátek nového života - nádech (transformační bod zlomu)

  • ženský princip - cit (nedostatek citu nám říká, že něco s planetou není v pořádku), cit a emoce je součástí jemnohmotného světa (bytí)
  • mužský princip - rozum (dělaní)

I mezi těmito principy probíhá neustálá výměna - cykly (koloběh života a smrti, světla a tmy)

  • muži jsou často navázány na své matky (díky válkám, kdy ženy ztratily cit a emoce, musely zajistit obživu pro rodinu)
zobrazit více..
Loading...