Vojenský konflikt

Vojenský konflikt

Nyní probíhá hybridní válka mezi světovými mocnostmi a jejich spojenci na různých místech a v různých oblastech společnosti. Situace se však dále stupňuje a snižuje se prostor pro dohodu a mírové řešení vzniklých konfliktů.

Co je cílem budoucího vojenského konfliktu? 

Získání lidí, surovin? Ne. Cílem je vymazat protivníka z povrchu planety (kniha Války budoucnosti od Roberta H. Latiffa, 15 roků vedl NORAD, americký varovný systém) 30.10.2019 Prof. Ing. Peter Staněk, CSc. se sním shoduje v 90 % (v závěrech současného vývoje na planetě). 

Důvodem vojenského konfliktu je boj o nové přerozdělení světa (sfér vlivu) a boj o suroviny.

Co je příčinou vojenského konfliktu?

Změna civilizačního modelu (nahrazení kapitalismu 21. století jiným systémem) a změna dominantního lídra na planetě. Bude to Čína nebo Digitální virtuální státy (DVS), nebo někdo jiný?

Proč? Na začátku i u vzestupu jakéhokoliv složitého systému (civilizačního modelu) je obvykle válka (Prof. Miroslav Bárta). Jaký to může být model? Technokracie s kontrolovanou společností, kterou nyní testuje Čína.

Rusko má podepsanou vojenskou smlouvu s Čínou, Iránem a dalšími státy v Asii a Africe.

Vojenský konflikt, zprávy z tisku:

1.3.2021 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Írán krátce nato obvinění z útoku odmítl. Informovala o tom agentura Reuters. Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Saíd Chatíbzádeh popřel, že by Írán stál i za pátečním útokem na loď v Ománském zálivu. "Ostře toto obvinění odmítáme... bezpečnost v Perském zálivu je pro Írán extrémně důležitá

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/netanjahu-obvinil-iran-z-vybuchu-na-izraelske-obchodni-lodi.A210301_094125_ln_zahranici_hetom?

28.1.2021 Čína ve čtvrtek zpřísnila svou rétoriku vůči Tchaj-wanu a po nedávném zintenzivnění vojenských aktivit poblíž ostrova varovala, že "nezávislost znamená válku" a že její ozbrojené síly přijímají opatření reagující na provokaci a zahraniční zásah (Reuters)

3.1.2020 Při raketovém útoku na letiště v Bagdádu byl v noci zabit velitel íránských elitních jednotek Al-Kuds Kásim Sulejmání. Oznámil to mluvčí iráckých Lidových mobilizačních sil (PMF), organizace zastřešující irácké milice podporované Íránem. Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí v reakci na to prohlásil, že původce útoku čeká tvrdá odveta. USA vyzvaly k evakuaci amerických občanů z Iráku.

  • Můžeme očekávat útoky v Evropě zejména na spojence USA a Izraele.
  • Podle Mariána Kechlibara válka nehrozí (2020).
  • Válka není v zájmu nikoho. Írán nemůže otevřenou válku s Amerikou vyhrát, Amerika nedokáže a jistě ani nechce obsadit Írán. (Ondřej Kundra).
  • Vzrostla cena ropy o cca 4 %.
zobrazit více..
Loading...