World War Zero (světová válka nula)

World War Zero (světová válka nula)

Projekt podporují desítky známých osobností, například exšéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová, bývalý prezident Bill Clinton či herci Emma Watsonová, Leonardo DiCaprio nebo Arnold Schwarzenegger.

  • Světová válka nula, má evokovat jak národní bezpečnostní hrozbu představovanou oteplováním Země, tak typ válečné mobilizace, kterou by podle pana Kerryho bylo třeba zastavit nárůst emisí uhlíku před rokem 2050.  

Projekt startuje v předvečer zahájení Konference OSN o změnách klimatu (COP25), jež se bude konat v Madridu. Cílem koalice je podle její internetové stránky "přinutit svět, aby odpověděl na klimatickou krizi stejným způsobem, jakým jsme se zmobilizovali, abychom vyhráli druhou světovou válku"

  • Osobnosti s různými politickými názory spojuje společná touha "zajistit, aby v Americe i všude po světě lidé tuto problematiku řadili vysoko ve svých prioritách".
  • Kerry a další členové chtějí začít od ledna organizovat shromáždění po celých Spojených státech, kde o problematice klimatické změny budou diskutovat s veřejností.
  • Pan Kerry řekl, že zatímco jednotliví členové mohou osobně propagovat konkrétní návrhy politiky v oblasti klimatu, jako je daň za znečištění oxidem uhličitým nebo Green New Deal .
zobrazit více..
Loading...