Životní strategie

Životní strategie

Zvládání stresu a úzkosti

Životní strategie, která vede ke štěstí a vnitřní spokojenosti, soubor psychologických technik, které zviditelní schopnosti a dovednosti jedince, což by mělo pozvednout úroveň a kvalitu jejich životů a spolu s nimi i celkovou výkonnost.

 • Úzkost je spojena s optimální odezvou (Transformací) na vzrušení přinášejí špičkový výkon nejen ve sportovních souvislostech, ale i v práci a podnikání,  pohání nás k tomu, abyste byli v pohotovosti.
 • Začínáme pociťovat stres a úzkost ve chvíli, kdy jsou porušeny nebo znehodnoceny některé z našich životních priorit, hodnot a principů, které vytvářejí naši životní filozofii, morálku a etiku. Výsledkem je kombinace negativních účinků, které vedou právě k prožívání stresu a úzkosti. 
 • Představte si tyhle strachy a nejistoty jako vaše soukromé kostlivce, které musíte dostat ze skříně. 
 • Musíte přijít na to, co vyvolává stres a úzkost (zapisujte si vše, co vás nepříjemně vyvádí z míry) 
 • Abyste se stali emočně vyrovnanými a silnými osobnostmi, budete zkrátka tohle celé muset absolvovat. Představte si tyhle strachy a nejistoty jako vaše soukromé kostlivce, které musíte dostat ze skříně, aby se vám skutečně ulevilo. Poznané zlo je o poznání menší. 
 • Smějte se, čtěte, běhejte, cvičte jógu, hrajte tenis. Dělejte cokoliv, co vás baví a naplňuje 
 • Tlaková masáž- tlak na akupresurní body na těle může snížit úzkost a přinést úlevu, pozitivní účinky jsou dlouhodobé, zejména u úzkostných poruch a posttraumatického stresu
 • Můžeme ale změnit vlastní přístup, a tak se zbavit pocitů, které v nás vyvolávají. S tím pomohou nastíněné psychologické taktiky. 

Kouči a psychologové:

Hledání cesty pro odstranění stresu a úzkosti (který přichází z vnějšího prostředí, které se neustále mění a to způsobuje ohrožení vlastních jistot a to způsobuje stres a úzkost), transformovat tuto zablokovanou energii ve prospěch celku.

MUDr. Mikuláš Štefan 

29.1.2021

 • O co více chceme být pozitivní, milí atd., o co více bojujeme proti opaku, o to více budeme takový (chtění, boj), protože čemu věnuješ pozornost, city a co nejvíc odsuzuješ, to si přitahuješ,. to podporuješ a krmíš, to v tobě bude růst (stáváš se tím, co kritizuješ a rozséváš to dále). Pokud jsme udělali něco v emocích, čeho lituje nebo nechtěli říct, hned se v sobě omluvíme, nevyčítáme si to a omluvíme se hned i tomu protějšku. První je, abych se nezlobil na sebe, neodsuzuji sebe, zato že jsem něco řekl, ublížil atd. Tak když to udělám, tak k té energii hněvu přidám ještě energii špatného svědomí (to jsou, tmavé, černé a studené energie a nedávejme ji svou energii a pozornost). Hodně lidí má hormonální poruchy přes štítnou žlázu a když kolísá funkce štítné žlázy (snížená a zvýšená činnost), tak když je hypofunkce, jsme unavení, vyčerpaní tak, že nedokážeme, nebo nemáme energii se chovat tak, jak bychom se chtěli chovat a vybuchujeme. Potom ta štítná žláza skočí do hyperfunkce a jsme nervózní, podráždění a vybuchujeme. Toto posune funkci celého hormonálního systému, funkci nadledvin (které budou produkovat zbytečně moc adrenalinu a dalších do krve a to podpoří naše vybuchování). To není výmluva, v roce 1986 tu byl Černobyl a postsocialistické státy byli silně ozářené a když neměli dostatek jódu v těle a štítné žláze, tak schytali. Hlavně ve městech se spláchne velké množství antibiotik, hormonů atd., jsou to miliony tun. Čističky hormony, viry a bakterie nevyčistí, my to pijeme. I vodou si kazíme hormonální systém a ledviny, ubývá nám energie.
 • Podle mé filosofie není správně někomu říci, "promiň mě to, odpusť mi", protože to je příkaz a příkaz jsou zase tmavé temné energie. Nepřikazujme lidem (ať se rozhodnou oni sami za sebe), co by měli dělat (a tím můžeme začít u sebe), dejte jim svobodu, aby se sami rozhodli podle pocitů, ne podle rozumu a ega, co chtějí dělat. NEBO: Lituji, mrzíme to, nechtěl jsem (bez příkazu pro druhé). A neočekávejme, že nám to odpustí. Tak se mohou řešit v rodinách i práci. Poslouchejte svou duši ne ego.
 • Hněv, zuřivost, úmysl škodit je jakoby vy jste vypili jed (vy se sami trávíte) a objekt vašeho hněvu zemře, ale on nezemře. 
zobrazit více..
Loading...